Yaşınıza göre giyinin ve kötü moda alışkanlıklarından kaçının

Önümüzdeki yıl için niyet ve hedefler mi belirliyorsunuz? Belki de odak noktanız günlük giyim tarzınıza kaymıştır. Kişinin kendini nasıl sunduğu inkar edilemez. Bu görünüşünüzle gurur duyduğunuzu gösterir ve bunda utanılacak çekinilecek bir şey yoktur. Ayrıca, 2020'nin getirdiği zorluklardan sonra, şimdi evden çalışan daha fazla insan yorgun gardırobuna yeniden nefes aldırmak ve hayat vermek istiyor. Sizin yaşınızda bunu nasıl yapacağınızı merak ediyor musunuz? İşte yaşınıza uygun giyinmek için yapmanız ve yapmamanız gerekenler.

Millennial (yirmili ve otuzlu yaşlar)

"Giysilerin içindeki son dokunuşlarla ya da kumaşınızın kalitesiyle ucuz ya da lüks görünebilirsiniz" diyor Yves Saint Laurent’den Anthony Vaccarello. Yirmili ve otuzlu yaşlarınız modayla biraz eğlenmenin tam zamanı. Hatalardan dönmek ve benzersiz kişisel tarzınızı geliştirmek için hâlâ bolca zamanınız var. Ancak, neden devam etmek istediğiniz gibi başlamayasınız? Otuzlu yaşlardaki beylere tavsiye edilen, nicelikten çok kaliteyi satın almalarıdır. Yaşlı erkeklerin sahip olduğu bütçeye henüz sahip olmayabilirsiniz, bu nedenle ortalamanın altında olanlardan oluşan bir çeşitlilik yerine birkaç çarpıcı takım elbiseye yatırım yapmalısınız. Renkten korkmayın. Aksesuarlar söz konusu olduğunda tarzınızla biraz daha oynama şansınız var. Örneğin kurumsal bir etkinlikte parlak ipek bir cep mendili ile çevrenizi etkileyebilirsiniz ya da yaz aylarında lacivert bir takım elbiseyi renkli bir gömlekle parlatabilirsiniz.

Rafine Beyefendi (kırklı yaşlar)

“Siyah her zaman zariftir. Paletteki tüm renklerden yapılmış dünyadaki en eksiksiz renktir” diyor, Burberry’den Riccardo Tisci. Genç ile olgun bir yetişkin arasında bir yerdesiniz ve çok şanslısınız! Ergenlik çağında arkanızda çok zayıf silüetler bıraktınız ve eski moda kesimlerini de değiştirmeye çalışmıyordunuz. Kırklı yaşlarınızdaysa, klasik bir siyah blazer ceketin vazgeçilmez bir parça olması fikri gerçekten çok mantıklı. Artık size gerçekten uyan ve cesur parçalardan oluşan bir gardırobu sağlam şekilde tamamlama yolunda ilerliyor olmalısınız. Kırklı yaşlarına yeni giren David Gandy gibi stil ikonlarının nasıl her zaman iyi dikilmiş elbiseler giyindiğine ve ne kadar göz alıcı göründüğüne bakın. Genellikle siyahlar içinde görülen sanatçı, en güvenli giyim tarzı olan klasik takım elbiseler giyerek, kısa süreli ve geçici trendleri geleceği parlak yıldızlara bırakıyor. Gandy'nin kareli bir yelek ve bembeyaz bir gömlekle fotoğraflarına baktığımızda, onun tarzıyla ilgili belli bir zamansızlık var gibi görünüyor. Sık sık takım elbise ve lüks kravatla görülür ve iş dışında bir toplulukta bulunduğunda, kotunun üzerine iyi oturacağına ve keten bir gömlek veya özel dikilmiş bir blazer ceket ile çok iyi dengeleneceğine bahse girebilirsiniz.

Gümüş Tilki (ellili yaşlar)

“Sadece lüks modayı seviyorum. Nerede duracağınıza siz karar vermelisiniz. İyi yapılmış otantik kıyafetleri ve iyi uygulamış bir terziliği severim. Aynı zamanda lüksün hayalini ve fantezisini de seviyorum.” Diyor Hedi Slimane, Celine’den.Ellili yaşlarda ve sonrasında vücudunuz artık en iyi durumda değilse giyinmek ve gezinmek daha zor olabilir. Herkesin kötü şöhretli 'baba gövdesi’ne yenik düştüğünü söylemiyoruz, ancak vücudunuzun görünmesini istemediğiniz belirli alanları veya dikkat çekmekten çekinmeyeceğiniz alanlarınız olabilir. Terzi ürünü olmayan giysiler giymek kuşkusuz sizi yaşlandıracaktır; Ismarlama bir takım elbise, hazır bir konfeksiyon elbiseden son derecede daha iyi görünecektir. Bu nedenle terziniz iyi ise ona güvenin ve onunla lüksü yakalayın.Doğal olarak, bedenlerimiz yaşla birlikte değişir, bu nedenle eski bir takım elbisenin artık en gurur verici seçenek olmayabileceğini unutmayın. Pek çok erkek, vücutlarının son yirmi yıldır aynı kaldığını varsayarsak yanlış beden giysiler giyiyor ve inanın, uygun olmayan giysiler görünüşünüzü yaşlandırmanın kesin bir yoludur.Tüvit yerine taze keten veya organik pamuk tercih edin. Ağır tüvit zaman zaman moda spotlarında yer alsa da, yaşlandıkça gösterişsiz görünebilir ve görünümünüzü daha hafif kumaşların yapabileceği şekilde iyi bir görünüme sokmaz.Amerikalı moda tasarımcısı Tommy Hilfiger yetmişli yaşlarına yaklaşıyor ve diyor ki, “Hep ileriye bakın ve yaptığınız her şeyde nasıl daha çok gelişebileceğinizi ve daha iyi hale gelebileceğinizi düşünün”.

Beyler, yaşınıza göre giyinmeyi kolay buluyor musunuz? Bize söylemeye cesaret edebileceğiniz herhangi bir moda gafı yaptınız mı?

Anasayfaya dön