Servet Gürkan

Sigorta Duayeni, İnovatif Girişimci

Sigorta ve Reasürans Yönetimi, Risk Analizi ve Yönetimi

1979’dan itibaren dünyanın önde gelen sigorta ve reasürans şirketlerinde CEO ve yönetim kurulu başkanı pozisyonlarında görev alarak sektörde yer aldım. Sektördeki yarım asırı aşkın deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim.
Merhaba, meslek hayatımda 40 yılı aştığım bugünlerde kendime çok daha fazla vakit ayırıp, denize açılmanın planlarını yaparken, kendimi blog yazarken buldum. Neden mi? Günümüz dünyasında bilgi ve deneyimin; gerek iş, gerekse kişisel hayatımızdaki önemi çok büyük, bunu hepimiz biliyoruz. Ancak hepimizin bildiği bir gerçek daha var; bu bilgileri ve deneyimleri meslektaşlarımıza, genç nesillere aktaramıyoruz. İş hayatında projelerin ve hedeflerin arasında ilerlerken kendimize başta zamansızlık olmak üzere pek çok bahane buluyoruz.

Oysa ülkenin, sektörün ve de geleceğin daha fazla bilgiye daha fazla paylaşmaya ihtiyacı var. İşte bu yüzden kendi bahanelerimi rafa kaldırdım ve yazmaya başladım. İtiraf etmeliyim ki her ne kadar iş hayatında defalarca kez sıfırdan başlayıp, pek çok şirketi markalaştırmış bir girişimci ve iş insanı olsam da blog yazmak benim için bilmediğim denizlere yelken açmak gibi. Bu anlamda bir yandan sektördeki gelişmeleri, değerlendirmeleri ve deneyimleri paylaşırken bir yandan da bu yeni mecraya girmiş olmaktan dolayı heyecanlıyım. Gerek blog sayfamda gerekse sosyal medya hesaplarım üzerinden sigortacılıktan iş hayatına; girişimcilikten gündelik hayatta aklıma takılanlara kadar pek çok konuda elimden geldiğince yazmaya ve paylaşmaya çalışacağım.
Kimi zaman kelimelerle, kimi zaman görüntülerle buluşacağımız bu yolculuğumuzda bana katılan siz, şimdiden hoş geldiniz.

Umarım birlikte çok şey öğreniriz.

Sevgilerimle